PSZN w Warszawie
Aktualnie jesteś: Strona główna > Aktualności, Warsztaty, Z życia stowarzyszenia > Szkolenie, wymiana doświadczeń, biesiada, rozrywka – wydarzenie towarzyskie wśród zarządców nie tylko naszego stowarzyszenia.
21
pa

Szkolenie, wymiana doświadczeń, biesiada, rozrywka – wydarzenie towarzyskie wśród zarządców nie tylko naszego stowarzyszenia.

W dniu 21 listopada 2021, w niedzielne , wczesne popołudnie – do hotelu Holiday Inn w Józefowie zaczęli przybywać uczestnicy szkolenia poświęconego najnowszym rozwiązaniom ochrony budynków komercyjnych oraz meandrom przepisów RODO w odniesieniu do monitoringu wizyjnego we wspólnotach mieszkaniowych.

Na zwołane, trochę ad hoc, spotkanie szkoleniowe przybyli nie tylko zarządcy nieruchomości zrzeszeni w naszym stowarzyszeniu, ale i inne sympatyczne osoby z branży, które dowiedziały się o takiej możliwości wymiany doświadczeń i miłego spędzenia czasu wśród przedstawicieli swojego zawodu.

Pierwszy wykład pt. „Najnowsze rozwiązania monitoringu i ochrony obiektów komercyjnych” – przeprowadził kol. Janusz Gutowski – bardzo doświadczony zarządca obiektów komercyjnych, a przede wszystkim długoletni Prezes Zarządu naszego Stowarzyszenia.

       

Kolejną prezentację pt. „Prawne aspekty monitoringu we wspólnotach mieszkaniowych” przeprowadziły Panie mecenas: Agnieszka Stec i Angelika Czubacka-Pędzisz z kancelarii ProRadcy Stec & Czubacka-Pędzisz.  Słuchacze na pewno nie byli zawiedzeni poziomem wiedzy i profesjonalizmu prowadzących swoje prezentacje. Zwłaszcza ich wykład poświęcony przepisom RODO w aspekcie monitoringu na osiedlach pokazał jak wiele jeszcze nie wiemy i jak wiele czeka nas jeszcze nauki, aby profesjonalnie poruszać się w tej materii.

Po części szkoleniowej nadeszła część poświęcona na nieformalna wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania.

Czas pandemii sprawił, że możliwość porozmawiania na była naprawdę pożądana, bardzo inspirująca i rozwijająca uczestników.

Oprócz inspiracji związanych z konwersacją na temat np. konserwacji ? miała też miejsce degustacja potraw kuchni francuskiej.

     

Do obiadu oprócz pospolitej paryskiej bagietki podano zupę cebulową z grzankami oraz bouillabaisse z owocami morza.

Jako dania główne serwowano takie dania jak:  żabnica w sosie beurre blanc z grillowanymi przegrzebkami, mule marinara, nóżki kurczaka coq au vin, wołowinę po burgundzku oraz sławne ratatouille.
W ramach deseru podano: tarta tatin, czekoladowo wiśniowe clafoutis, crema brulee oraz tort charlotte z musem figowym.
Największe jednak wrażenie wywołała fontanna spływająca przepyszną mleczną czekoladą.
Całości doznań dopełniło wino z ojczyzny Louisa de Funès i  Derarda Depardieu.   Można powiedzieć „Francja – Elegancja”.

     

Podczas tych kulinarnych rozkoszy obecni tam członkowie naszego stowarzyszenia postanowili podziękować swojemu długoletniemu prezesowi Januszowi Gutowskiemu za uczciwie przepracowane aż cztery kadencje w zarządzie.

W ramach uznania i wdzięczności  został on obdarowany obrazem, na którym pierwszoplanową postacią jest rzymski senator łudząco podobny do obdarowanego. Co ciekawe na jednej z senatorskich ław, uwieńczonych na obrazie, uważny obserwator zauważy logo PSZN.
Obdarowany nie krył zaskoczenia i zarazem wzruszenia.

Po odbytym szkoleniu, wzajemnej wymianie doświadczeń  i wyrafinowanych kulinarnych doznaniach przyszedł czas na rozrywkę. Ta była równie wykwintna co reszta, gdyż uczestnicy mogli zobaczyć na żywo jeden z najlepszych polskich kabaretów czyli kabaret „Hrabii” w jego najnowszym programie „Ariaci”. Już na początku występu wyjaśniono, że „Ariaci” to śpiewający arie.

Występ był genialny, a humor wyrafinowany i wywołujący głośne salwy śmiechu, a u niektórych bolesny skurcz mięśni twarzy oraz niekontrolowane opróżnienie woreczków łzowych.  Zresztą po tej klasy kabarecie nie można się było niczego innego spodziewać.

Po zakończonej imprezie pożegnaniom nie było końca i wzajemne przekonanie o potrzebie tego rodzaju spotkań zostało przyjęte jako pewnik.

Prawdopodobnie następną taką imprezą będzie jakieś taneczno-muzyczne spotkanie noworoczne zarządców.
Pomysłów jest wiele wystarczy je tylko chcieć zrealizować i nie bać się wyzwań.

Co jak co, ale profesja zarządcy nieruchomości to przecież codziennie nowe wyzwania więc…    do zobaczenia.

Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie jest organizacją non-profit a wszelkie wygospodarowane fundusze przeznaczone są na realizację celów statutowych.
Projekt i wdrożenie: dlugolecka.com