PSZN w Warszawie
Aktualnie jesteś: Strona główna > Aktualności, Warsztaty, Z życia stowarzyszenia > Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości – partnerem w realizacji międzynarodowego projektu CLI-MA
3
mar

Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości – partnerem w realizacji międzynarodowego projektu CLI-MA

.

.

.

Z przyjemnością informujemy, iż Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie podpisało porozumienie o partnerstwie z Fundacją Poszanowania Energii jako Kierownikiem projektu międzynarodowego CLI-MA „From housing manager to CLImate MAnager” .

FPE wspólnie z partnerami z Niemiec – lnitiative Wohnungswirtschaft OstEuropa e.V (IWO e.V.) i z Łotwy- Uniwersytet Techniczny w Rydze (RTU) doszły w 2019 roku do porozumienia w celu transferu doświadczeń z niemieckiego kursu dotyczącego szkolenia zarządców nieruchomości mieszkaniowych w zakresie ograniczania wpływu budynków mieszkalnych wielorodzinnych na zmiany klimatyczne, do Polski i Łotwy. FPE i RTU uzyskały poparcie dla tej inicjatywy od krajowych stowarzyszeń skupiających zarządców nieruchomości w Polsce i w Łotwie.

Następnie, FPE, IWO e.V i RTU wystąpiły w 2019 r. o dofinansowanie tej idei w ramach konkursu organizowanego przez European Climate lnitiative udzielającej dotacji na działania związane z ograniczaniem zmian klimatycznych w Europie ze środków niemieckiego Ministerstwa środowiska, Ochrony Przyrody i Energii Jądrowej. Projekt nie uzyskał dofinansowania, ale został oceniony pozytywnie, dlatego Inicjatorzy ponowili wniosek w konkursie w roku 2020 i uzyskali dofinansowanie na realizację tego projektu w Polsce i w Łotwie.

Okres trwania projektu: 1.10.2020-31.03.2023.

Więcej szczegółów dotyczących projektu CLI-MA TUTAJ

Wszystkich członków naszego stowarzyszenia zachęcamy do wypełnienia ankiety przesłanej przez Fundację Poszanowania Energii (mail poniżej) dotyczącej potrzeb zarządców nieruchomości w zakresie doskonalenia umiejętności związanych z poprawą efektywności energetycznej i klimatu w budynkach oraz ich otoczeniu.

Ankieta dostępna jest pod linkiem https://app.surveyhero.com/s/2794d11 .

Dostęp do ankiety zamierzamy utrzymać do dnia 19 marca 2021, tak aby do końca marca 2021 FPE mogła opracować raport z tego badania.

Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie jest organizacją non-profit a wszelkie wygospodarowane fundusze przeznaczone są na realizację celów statutowych.
Projekt i wdrożenie: dlugolecka.com