PSZN w Warszawie
Aktualnie jesteś: Strona główna > Aktualności, Z życia stowarzyszenia > Komunikat SAGA BROKERS w sprawie zakończenia procesu przejęcia Concordii przez Grupę Generali Polska
27
lip

Komunikat SAGA BROKERS w sprawie zakończenia procesu przejęcia Concordii przez Grupę Generali Polska

Concordia Polska SA (wcześniej Concordia Polska TUW), z którym wielu zarządców zawiera umowy ubezpieczenia OC zawodowego, pod koniec 2018 r. została przejęta przez Grupę Generali. Zachowała jednak prawo do dotychczasowej nazwy i odrębnej polityki sprzedażowej.

Proces fuzji Concordii z Generali był skomplikowany, ponieważ wymagał w pierwszej kolejności jej demutualizacji (czyli przekształcenia towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, bo w takiej formie funkcjonowała Concordia, w spółkę akcyjną).

Z końcem lipca 2021 r. proces fuzji zostanie zakończony, a nazwa Concordia przestanie być wykorzystywana.

Od sierpnia w ofercie SAGA Brokers dla pośredników i zarządców dostępne będą ubezpieczenia OC u dwóch ubezpieczycieli – PZU i Generali. System informatyczny SAGA Brokers jest już przygotowany na tę zmianę. Aktualizacja szablonów dokumentów (z Concordii na Generali) nie będzie miała wpływu na ciągłość pracy systemu. Możliwość składania wniosków o ubezpieczenie nie zostanie zakłócona.   

Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie jest organizacją non-profit a wszelkie wygospodarowane fundusze przeznaczone są na realizację celów statutowych.
Projekt i wdrożenie: dlugolecka.com