PSZN w Warszawie
Aktualnie jesteś: Strona główna > Aktualności > Konferencja poświęcona termomodernizacji w Zaporożu na Ukrainie
22
lis

Konferencja poświęcona termomodernizacji w Zaporożu na Ukrainie

img_5902

W dniu 4.11.2016r w Zaporożu na Ukrainie odbyła się organizowana przez Polsko Ukraińską Izbę Gospodarczą konferencja poświęcona problematyce energooszczędności w ukraińskim sektorze komunalnym.

Problematyka ta jest na Ukrainie niezwykle aktualna z uwagi na propagowany przez rząd ukraiński program wdrożenia nowoczesnych technologii termomodernizacyjnych, który w przyszłości ma skutkować znacznym zmniejszeniem kosztów eksploatacji sektora mieszkalnego i obniżeniem poziomu zużycia energii cieplnej.

W Zaporożu, mieście niezwykle ważnym dla ukraińskiej gospodarki z uwagi na lokalizacje wielkich zakładów przemysłowych (np. Motor-Sicz), a także wciąż rosnącej ilości mieszkańców (ponad 800 tyś.), kwestia oszczędności energii jest priorytetowa zarówno dla lokalnych władz jak i bezpośrednich odbiorców.

Konferencja miała za zadanie m.in. zaprezentowanie polskiego doświadczenia w zakresie wdrażania programu termomodernizacji w Polsce.

W konferencji oprócz reprezentantów władz administracyjnych Zaporoża, przedstawicieli Państwowej Agencji Energooszczędności Ukrainy, przedstawicieli ukraińskich banków i firm zajmujących się nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi ze strony polskiej wzięli udział członkowie władz Polsko Ukraińskiej Izby Gospodarczej panowie Oleg Dubisz i Andrzej Drozd oraz wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości Pan Jacek Janas.

Wystąpienia uczestników konferencji spotkały się z zainteresowaniem zarówno przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, jak i lokalnej administracji, a także miejscowych mediów, których reprezentanci licznie przybyli na to wydarzenie.

Ukraińscy zarządcy nieruchomości, którzy przybyli na konferencję byli bardzo zainteresowani polskimi rozwiązaniami prawnymi i administracyjnymi w zakresie nie tylko termomodernizacji, ale zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi w ogóle. Pytania dotyczyły współpracy wspólnot z bankami, możliwościami kredytowymi wspólnot mieszkaniowych i stosowanych rozwiązań w zakresie remontów tzw.substancji mieszkaniowej.

Władze Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej zaprosiły przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości na kolejną konferencję i szkolenie dotyczące termomodernizacji tym razem w Żytomierzu.

img_5889

Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie jest organizacją non-profit a wszelkie wygospodarowane fundusze przeznaczone są na realizację celów statutowych.
Projekt i wdrożenie: dlugolecka.com