KURS ON-LINE NA ZARZĄDCĘ NIERUCHOMOŚCI Z LICENCJĄ POLSKIEJ FEDERACJI RYNKU NIERUCHOMOŚCI
Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie to najstarsza organizacja zawodowa zarządców nieruchomości w Polsce. Współpracując i zrzeszając wybitnych fachowców z branży nieruchomości zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poznać ten trudny i wymagający zawód, na ponad sześćdziesięciogodzinny kurs on-line kształcący zarządców nieruchomości w podstawowym zakresie.
Edycję naszego najbliższego kursu planujemy w dniach :
od 16 września do 8 października 2023 roku
Program kursu oparty jest o minimum programowe Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN), które z kolei powstały na bazie profilu kompetencyjnego CEPI -CEI (Europejskiej Rady Nieruchomości), której PFRN jest członkiem. Kurs zorganizowany jest w formie zjazdów weekendowych, podczas których realizuje się 61 godzin edukacyjnych.
Proponowany kurs prowadzić będzie aż siedmiu wykładowców , którzy są cenionymi w branży specjalistami posiadającymi dużą wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim olbrzymie doświadczenie oraz praktykę w wykonywanym od wielu lat zawodzie zarządcy nieruchomości.
Nasz kurs, sposób jego prowadzenia oraz tematyka proponowanych wykładów został doceniony przez menedżerów firm zatrudniających specjalistów od zarządzania nieruchomościami, którzy rekomendują go jako ważny element dokształcania swoich pracowników.
w takim przypadku koszt kursu wynosi jedynie:
2000,00 zł
Aby uzyskać licencję zarządcy nieruchomości PFRN należy ukończyć nasz kurs oraz dodatkowo zdać egzamin.
Ukończony kurs i zdany egzamin jest równoznaczny z otrzymaniem Licencji Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości po uprzedniej rejestracji one-line w Centralnym Rejestrze Zarządców PFRN.
cena egzaminu PFRN wynosi dodatkowo
200,00 zł
Zgodnie z wytycznymi PFRN egzamin on-line składa się z części testowej ( 50 pytań) oraz trzech pytań opisowych. Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie minimum 39 punktów. Za każdą prawidłową odpowiedź w teście można uzyskać jeden punkt, za prawidłową odpowiedź na pytanie opisowe można uzyskać maksymalnie 3 punkty. Niezależnie od wyniku egzaminu pisemnego zdający winien odpowiedzieć na przynajmniej jedno pytanie opisowe.
Po pozytywnym ukończeniu kursu każdy jego uczestnik ma prawo przystąpić do Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości.
Zajęcia będą odbywały się (on line) na platformie internetowej ZOOM
Kurs w wersji on line posiada wszystkie atuty szkoleń stacjonarnych:
- nie muszą Państwo wychodzić z domu żeby dojechać na wykład;
- podczas szkolenia będziecie Państwo widzieć zarówno ekran wykładowcy jak i samego wykładowcę.
- w trakcie szkolenia wykładowca będzie uwzględniał czas na przerwy.
- będzie istniała możliwość zadawania pytań podczas wykładu poprzez wbudowany mechanizm czatu, ale i w bezpośredniej wymianie poglądów.
- przed każdym zjazdem otrzymają Państwo stosowne materiały do wydrukowania i link do rejestracji
Deklaracja na kurs 16.09. – 8.10.2023r. i Harmonogram kursu 16.09. – 8.10.2023r.
Nasi wykładowcy (to nasz największy atut):
- prof. dr hab. Iwona FORYŚ – doktor habilitowany nauk ekonomicznych, specjalność ekonometria, statystyka, gospodarka nieruchomościami, ekonomika nieruchomości i inwestycji. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Instytutu Ekonometrii i Statystyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorka i współautorka ponad 250 publikacji naukowych i popularno-naukowych, w tym wyróżnionych i nagrodzonych przez Ministra Infrastruktury. Licencjonowany zarządca nieruchomości i pośrednik nieruchomości, lustrator spółdzielczości mieszkaniowej, certyfikat Instytutu CCIM Doradców Rynku Nieruchomości Komercyjnych.
- mgr Janusz GUTOWSKI – absolwent dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej: Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Organizacji i Zarządzania Przemysłem. Pracował jako przedstawiciel FSO w wielu krajach europejskich, i w Chinach. Współpracował z Bank of America zakresie implementacji Amerykańskich Certyfikatów Depozytowych (ADR). W późniejszym okresie współpracował z innymi instytucjami finansowymi takimi jak Nomura, czy Deutsche Bank w zakresie operacji rynku kapitałowego oraz Loewes Cineplex, Dentacon, NEPH etc na rynku nieruchomości . Od końca lat 90-tych zarządza obiektami przemysłowymi i komercyjnymi w imieniu właścicieli, a także uczestnicząc jako doradca w transakcjach kupna-sprzedaży i komercjalizacji obiektów handlowych. Jest współautorem książek z dziedziny zarządzania nieruchomościami wydanymi przez wydawnictwo POLTEXT. Od 2013 do 2021 Prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości. W latach 2008-2012 delegat środowiska zarządców w CEPI i członek Komitetu Politycznego tej organizacji. W latach W latach 2012-2021 Wiceprezydent PFRN.
- mgr inż. Witold MALINOWSKI – Inżynier mechanik/elektronik; jako przedsiębiorca, związany z zarządzaniem nieruchomościami mieszkaniowymi i publicznymi, licencjonowany zarządca nieruchomości (od 2002 r.), zaangażowany w różnorodną działalność szkoleniową w zakresie zarządzania nieruchomościami, zwłaszcza w zakresie utrzymania technicznego obiektów i zapewnienia bezpieczeństwa. Prezes Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości WARECKA . Były członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej – podkomisji ds. zarządzania nieruchomościami.
- mgr Mariusz DUBIENIECKI – od 15 lat licencjonowany zarządca nieruchomości. Absolwent trzech wyższych uczelni na wydziałach: ekonomiczno-prawnym, zarządzania nieruchomościami i ekonomii. W latach 2012 – 2016 Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości w Warszawie. Wykładowca akademicki.
- mec. Rafał GUTOWSKI – od 2015 r. adwokat, wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie administracyjnym oraz bankowym, w szczególności w tajemnicy bankowej, doradza w zakresie prawa nieruchomości, sporządza opinie prawne, przeprowadza audyty i szkolenia. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów prywatnych oraz publicznych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa cywilnego oraz prawa administracyjnego w Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie oraz na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
- mgr inż. Beata MIKOŁAJEWSKA – absolwentka wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, licencjonowany zarządca nieruchomości, inspektor nadzoru robót sanitarnych z uprawnieniami budowlanymi. Od 2001r. prowadzi prywatną firmę ARENDA Sp. z o.o. zarządzającą nieruchomościami, głównie mieszkaniowymi. W latach 2001–2004 członkini Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. uprawnień i licencji zawodowych. Redaktorka merytoryczna „Teczki Zarządcy nieruchomości” BeckInfo Biznes, autorka publikacji publikuje w prasie fachowej, prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania nieruchomościami, w tym także rozliczeń za media i rozliczeń księgowych wspólnot mieszkaniowych. Pod jej redakcją ukazało się „Zarządzanie nieruchomościami publicznymi”, współautorka poradników „Księgowość i rozliczenia wspólnot mieszkaniowych” oraz „Nowa wspólnota mieszkaniowa”.
- mgr Jacek JANAS – absolwent Szkoły Głównej Handlowej kierunku Organizacja i Zarządzanie. Ukończył studia podyplomowe o kierunku Zarządzania Logistycznego, Zarządzania Nieruchomościami i Studium Pedagogicznego. Posiada także dyplom Technika Elektronika i Technika Elektryka. Z zarządzaniem nieruchomościami związany od 1997 roku. Zarządzał budynkami biurowymi, centrami magazynowo – biurowymi oraz osiedlami mieszkaniowymi. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości, Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Menagerów Logistyki, Biegły Sądowy w zakresie zarządzania nieruchomościami. Uczestnik wielu konferencji i kursów branżowych m.in. organizowanych przez amerykański instytut IREM. Wykładowca akademicki. Wiceprezydent PFRN.